خبرگزاری ما (مشکان)
 
 
منوی اصلی
صفحه نخـــــست
چــــاپ صفــــحه
خـــانه كردن وب
ذخـــــیره صفحه
پـست الکترونیک
بایگـــانی مطالب
در باره ی ما
 

با سلام خوش آمدید . این خبرگزاری ما هست خبرگزاری مردان و زنان زحمت کشی که با زحمت و تلاش زندگی می کنند و با سختیها دست و پنجه نرم می کنند این خبرگزاری مش عباس, مش حسن, مش غلامحسین و دیگر مشدیهای با صفای شهر مشکان می باشد, آنهایی که برای رزق حلال با دستهایی پینه بسته همچنان دست از تلاش نمی کشند, آنهایی که اگر مریض شوند یا بار سفر بربندند و به دنیای دیگر سفر کنند هیچ آب از آب تکان نمی خورد و کسی برای مرگشان مقاله نمی نویسد. این خبر گزاری آنهایی هست که اگر دستشان زخم شد هزاران برگ کاغذ به خاطرشان خراب نمی شود که در هر کاغذی زخم شدن دستشان را با عنوان های مختلف بیان نمایند, این خبرگزاری کسانی هست که ورزشکار نیستند بازیگر هم نیستند , تا خبر گزاریها بنویسند چه می خورند و چه می پوشند و کجا می روند و هر روز به چه رنگی بر می آیند, و کوچکترین نطق آنها را هرچند مضحک, تکراری باشد هر روز خدا به دل کاغذ بیاورند.و یا دم از سرمایه میلیاردی آنها بزنند, و درختان جنگل را قربانی کارها و حرفهای بیشتر نامفید آنان کنند. این خبرگزاری ما هست.
موضاعات
پیوند وبلاگ
مشكان(گوناگون)
عكسهايي از مشكان
مشکان فارس (محسنی)
,وبلاگ نویسان شرق فارس
سيار كامپيوتر
جهان موعود (مهدی محسنی)
نبض نی ریز
مشکان شهید
نمکدون
عکسهای مشکان
ای کاش باز چفیه سجاده می شد
گنجینه ای از تاریخ مشکان
چشم اندازی از مشکان
مشکان فارس
مشکان و استعدادها
مشکان عشق
آنا مشکان

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان اخبار و آدرس khabargozarema.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


 

فال حافظ

جوک و اس ام اس

قالب های نازترین

زیباترین سایت ایرانی

جدید ترین سایت عکس

نازترین عکسهای ایرانی


آرشیو ماهیانه
اسفند 1394
بهمن 1394
دی 1394
آذر 1394
آبان 1394
مهر 1394
شهريور 1394
مرداد 1394
تير 1394
خرداد 1394
ارديبهشت 1394
فروردين 1394
اسفند 1393
بهمن 1393
دی 1393
آذر 1393
آبان 1393
مهر 1393
شهريور 1393
مرداد 1393
تير 1393
خرداد 1393
ارديبهشت 1393
فروردين 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
نویسندگان
نویسندگان
پیوند وبلاگ
مشکان فارس (محسنی)

:: تمام پیوندها ::
 
طراح قالب و کد های جاوا...

كاربران آنلاين: نفر
تعداد بازديدها:
RSS

طراح قالب و کد های جاوا...

Www.LoxBlog.Com

کد های وجاوا :


همایش پیاده روی

به مناسبت عید قربان و عید سعید غدیر همایش پیاده روی در تاریخ 26 مهر به همت ستاد غدیر در مشکان برگزار شد.این پیاده روی که همراه با توزیع کد قرعه کشی بود از مقابل سالن ورزشی شروع شد و تا مقابل مسجد جامع ادامه یافت. آقای بخشایش پور امام جمعه و آقای بخشدار وآقای مهندس سقایی نماینده مجلس همچنین مهندس حسینی فرماندار و تعدادی کارکنان و مسئولین ادرات شهرنیز در این پیاده روی شرکت داشتند. بسیاری مشکانی های مقیم نی ریز در این پیاده روی حضور داشتند. این پیاده روی اولین پیاده روی بود که با این گستردگی در مشکان انجام شد. به طوری که حضور مردم فرا تر از تصور بود و برگه های قرعه کشی به اتمام رسید که با تلاش مسئولین برگه های اضافی تهیه و در اختیار مراجعین قرار گرفت. در انتها بعد از سخنرانی مسئولین قرعه کشی انجام شد و جوایزی از جمله کمک هزینه سفر زیارتی و دوچرخه و تعداد قابل توجهی جوایز دیگر به برندگان اهدا شد.


فصل کوچیدن

 

با شروع فصل سرما عشایرهای مشکان کوچ خود رابه طرف یردها آغاز کرده اند با شروع سرما خانه های عشایری برچیده می شوند و چوپانان همراه گله های خود به طرف یردها می روند و تا فصل بهار گله ها شبها درون یردها به سر می برند و چوپانها نیز در خانه های و کومه های خود در کنار یردها به سر می برند.


آقای طاهری

به قول صفا طاهری هم بار سفر را بست و رفت

آقای طاهری که مدتی روحانی  شهرک و مشکان بودند از دیار ما رفتند جا دارد از فعالیتهای ایشان خصوصا فعالیتهای فرهنگی ایشان تقدیر و تشکر نماییم.


بنه

با شروع فصل پاییز و رسیدن محصول بنه، بنه چینی هم شروع شده هر چند امسال درختان بنه محصول خوبی ندارند.


شیره پزی 3

 این قسمت آخرین عکسهای مربوط به پخت شیره گذاشته شده است امید دارم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد البته مانند دو قسمت قبل یک عکس در صفحه اصلی و بقیه در ادامه مطلب می باشد.

شیره ها پس از تخلیه از دیگ به این دو حوضچه منتقل میشوند.


شیره پزی2

آب انگورها پس از اینکه گل زده شدند، به دیگ که تون یا همان آتشدان زیر آن  است منقل می شوند.

بقیه در ادامه مطلب...

 


شیره پزی 1

شیره مشکان بود برف سفید  یک منش نیم من عسل دارد نظیر

شیره مشکان که از درختان انگور در دل کوههای جهسک و جاشترگ به دست می آید یکی از طبیعی ترین غذای های حال حاضر در ایران می باشد.

پس از چیدن و جمع آوری محصولات بادام، آلو، و گردو اکنون فصل چیدن انگور وشیره پزی در مشکان فرا رسیده است، چیدن انگور و پختن شیره یکی از مراسمات قشنگ و جذاب مردم مشکان محسوب می شود.همه کارهای انگور چیدن و شیره پختن، به صورت دسته جمعی توسط صاحب باغ و اقوام و خویشان با شادابی خاصی انجام می گیرد، زن ها بیشتر در چیدن و پاک کردن انگور همکاری می کنند.

امسال با شروع فصل انگور چینی کارخانه شیره پزی جاشترگ هم بعد از نزدیک به 10 سال تعطیلی شروع به فعالیت نمود، این کارخانه که قبلا توسط آقای محمدحسین خورشیدی اداره می شد، امسال توسط فرزند ایشان و با نظارت خود آقای خورشیدی شروع به فعالیت نموده است. بسیاری از مردم و مخصوصا جوانان هر روزه از این کارخانه دیدن می کنند.

مراحل پخت شیره در ادامه مطلب...

 در ادامه مطلب مراحل شیره پختن به تصویر کشیده شده است.

 


گل حسرت

با شروع فصل پاییز گلهای حسرت در کوههای مشکان سر از خاک بیرون آورده اند. با توجه به فصل رویش این گل که اواخر تابستان و اوایل پاییز می باشد،به گل حسرت معروف شده است،چون همیشه در حسرت دیدن بهار می باشد.

  

گل حسرت نداند کی بهاره


آخرین مطالب ...
» بهار مشکان
» بارندگي
» کاشت بذر الوک
» کوچ 32
» تشییع شهدای گمنام
» کوچ 31
» كوچ 30
» ميزان باران
» كوچ 29
» بارندگی
» توديع و معارفه بخشدار
» کوچ 28
» پیاده روی
» پاییز مشکان
» بارش باران
» فصل برداشت زعفران
» کوچ 26-25-24
» افتتاح مجتمع آموزشی فرهنگی فاتح
» کوچ 23 1394

Home | FeedBack

Copyright © 2008 LoxBlog.Com . All Rights Reserved. Translation Www.NazTarin.Com